Menu

Teknİk olarak VGT!

Vakum Gücü Teknolojisi (VGT) yakıt tasarrufu sağlayan bir performans cihazıdır. VGT bir buluş ve her buluş gibi ezber bozuyor...

VGT’nin, hedefi tam yanmayı sağlamaktır. Araçtan araca değişmekle beraber bu hedefine oldukça fazla yaklaşır. Bu sayede torku erken kazandırır. Kullanıcı da alt devirlerde yüksek vitesle ve gaz pedalına sadece motordan aldığı ilk tepkiye kadar dokunarak aracını kullanır. Optimum karışım ile gerçekleşen tama yakın yanma sayesinde; araç yığılmadan gazsız sürüş mesafesi ciddi oranda uzar yani hareket halindeki araç, gaza basmadan hızını uzunca bir müddet daha korur. Bunu şöyle oranlarsak; düz yolda 80/km ile yolculuğunuz sırasında 500 metre mesafedeki ışıklara gelmeden pedaldan ayağınızı çekersiniz, kalan mesafeyi viteste ve gaz pedalına basmadan, VGT öncesinden daha geç yavaşlayarak, deviri sonuna dek kullanırsınız. Kullanıcılarımız; Kazanılan erken tork sayesinde, gaz pedalını, vites değişim devir aralığını (otomatik vitesli araçlarda, bu devir değişim aralığı kendiliğinden değişir) ve aracın ivmesini doğru kullanarak, %20-%40 arasında yakıt tasarrufu sağlamaktadırlar.

Şimdi lütfen arkanıza yaslanın ve aşağıdaki VGT Çalışma Prensibi videosunu izleyin..

Tüm videolarımız için YouTube kanalımızı ziyaret edin..

VGT Emisyon DüşürüyorVGT bir buluş ve her buluş gibi ezber bozuyor..

VGT; torku erken kazandırır; Siz de alt devirlerde yüksek vitesle ve gaz pedalina sadece motordan aldığınız ilk tepkiye kadar dokunarak kullanırsınız aracınızı. Yığılma Sorunu Biter, Gazsız sürüş mesafenizi uzatır. Aracınızı gaz pedalından çektiğinizde ise yol şartlarına göre değişiklik gösterir ancak her koşulda hızınızı bir müddet daha korursunuz. Bunu şöyle oranlarsak; düz yolda 80/km ile yolculuğunuz sırasında 500metre mesafedeki ışıklara gelmeden pedaldan ayağınızı çeker ve bu mesafeyi viteste gazsız hızınızı daha geç yavaşlatarak devir sonuna dek kullanmanızı sağlar.

VGT hiçbir koşulda aracınıza zarar vermez! Neden mi?  Buyrun izleyelim.

Markamızın açılımı olan "Vakum Gücü Teknolojisi" bir düzenektir ve motorun istediği havayı alabilmesi için havayı oranlar. Motorun ihtiyacı olan havayı, vakum ile almasını sağlar.


Çevre Dostu VGT

Daha temiz bir hava için VGT...Motorlu taşıtlardan kaynaklanan emisyonlar, sadece küresel ısınmayı tetiklediği için değil, aynı zamanda ozon tabakasını deforme ettiği ve birçok canlı organizmaya zarar verdiği için, çevrecilerin ve toksikologların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Dünya genelinde kullanımda olan taşıt sayısı arttığından, motorlu taşıt emisyonlarının çevre ve ekosistem üzerindeki etkilerini azaltmak için, motorların yeniden dizaynı dâhil birçok düzenleme yapılmaktadır.
VGT sayesinde tam yanma gerçekleşir. Tam ve kurumsuz yanma ile, aracımızın egzoz sisteminde tıkanmalar olmaz hatta daha öncesinde oluşan kurum ve partikülleri büyük oranda temizler. Bir bakıma motorunuzun bakımını yapar.

TÜVTÜRK emisyon raporları ve bağımsız bir kuruluş (Maalesef kuruluşun mevzuatı gereği test sonuçlarını paylaşmamız engellenmiştir) testleri ile, NOx, CO oranlarında ciddi oranda düşüş tespit edilmiştir. Buradan emisyon dosyasını inceleyebilirsiniz.

VGT, akışkanlık, motor freni, kompresör freni!

Yakıt tasarrufu ve kullanıcı geri bildirimlerinden oluşan veri dosyamızı inceleyin.

VGT'li ve VGT'siz araçların karşılaştırmalı emisyon dosyası için tıklayınVGT faydaları bunlarla sınırlı değildir elbette. Tam yanma sonucu kazanılan erken tork sayesinde, VGT öncesinde genellikle 2500-3000 devir aralığında değiştirdiğimiz vitesi, VGT ’den sonra 1500-2000 devir aralığında değiştirebiliyoruz. Motorumuz bu sayede, dakikada 500 ile 1.000 devir daha az sürtünme ile karşılaşmaktadır. Alt devirlerde, torkun erken üretilmesinden kaynaklı olarak, titreme/vuruntu olmadan yüksek viteslere ulaşabildiğimiz için, sürüş esnasında vites daha az değiştirilir bunun sonucunda baskı-balata gibi parçaların ömrünün de uzaması mümkün olur. Ayrıca, tam yanma sonucunda kurum da ortadan kalktığı için, atık hattındaki donanımların (Partikül Filtresi, EGR, Katalitik Konvertör ) tıkanmasının da önüne geçilmiş olur ki bu donanımların tıkanması oldukça ciddi masraflara yol açabilmektedir.

Dizel  araçlarda. VGT.

VGT'nin Her Araca Katkısı Vardır.