SIKÇA SORULAN SORULAR

Hava takviyeli Vakum Gücü Teknolojisi; motorunuzun vakum girişine bağlanarak gaz pedalına hassasiyet kazandırır. Aracınızın daha az gaz ile alt devirlerde yüksek tork üretmesini sağlar.
VGT motorun ihtiyacı kadar havayı takviye ederek motordaki sürtünmeyi azaltır. Tam yakıt yakımını sağlar. VGT teknolojisi sayesinde çevreye yayılan karbon ve karbondioksit gaz miktarını neredeyse "0"a indirir.
Hava takviyeli VGT daha az gaz uygulayarak aracınızı düşük devirlerde daha yüksek hıza kavuşturuyor. Eş oranda yüksek viteste performansınızı arttırarak konforlu bir sürüş ile yakıt tasarrufu yaşamınızı sağlar.
VGT aracınızın gerçek performansını daha düşük devirlerde kullanılmasını sağlar. Bir performans tutkunu iseniz yalnızca gaza biraz daha fazla basın. Aracınızın gaza dokunuşunuzda anlık tepkimeler verdiğine daha kısa zamanda daha yüksek sürate çıktığına tanık olacaksınız.
Motorların en önemli şikayeti metal ısı dengesi ve metal aşınmasıdır. VGT hava takviyesiyle vakum basıncını dengeleyerek, metal ısı dengesini ayarlar ve düşük devirlerde kullanıldığı için metal aşınmasını da azaltarak motorunuzun ömrünü uzatır.
VGT havanın vakum gücünü kullanan teknolojik bir sistemdir. Her hangi bir kimyasal, katkı veya elektronik bir devre ihtiyacı bulunmaz
VGT yalnızca motorunuzun vakum emiş girişine dahil edilir. VGT aracınızın hiç bir orjinalliğini bozmamayı garanti eder.
Hayır, herhangi bir yazılım ya da beyne müdahale söz konusu değildir.
VGT sistemi çevreci, yakıt tasarrufu ve performans artışını tüm içten yanmalı motora sahip; tekneler, otomobiller, ticari araçlar, taksiler, kamyonlar, kamyonetler, otobüsler, motorsikletler, jenaratörlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Benzin, LPG, Dizel yakıtlı tüm araçlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.
VGT aracınızın 1.viteste ve rölanti devrinde (debriyajı kaldırarak, gaza basmadan)   sorunsuz kalkışını sağlar. Kalkış sırasında aracınız avans vurmaz.
Şehir içi dur kalklarda aracınızı gaza basmadan yalnızca debriyajı kaldırarak ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlarsınız.
Hayır, hiç bir şekilde sorun yaşanmaz.
Her araç için standart olan her 10.000km'de hava filtrenizi değiştirmeniz yeterli olacaktır.
VGT 2 Yıl garantilidir.
Her VGT garanti etiketi ve bir seri numarasına sahiptir. Bu seri numarası kullanıcının araç bilgileri ile eşleştirilmektedir. Garanti etiketi yırtılma durumunda cihaz garanti dışı kalacaktır.
Yalnızca VGT yetkili servislerinde cihazın eski aracınızdan çıkarılıp yeni aracınıza montaj işlemi gerçekleştirilir.